Pojištění je něco, co k životu zkrátka patří. Ten, kdo pojištění nemá, velice riskuje. V případě, že by došlo k nehodě, proti které nejsme pojištění, musíme se s následky nehody vypořádat sami, nikdo nám nepodá pomocnou ruku, nikdo nám finančně nepomůže, což by takové pojištění mohlo. Jak jsme však zmínili, pojištění nemá zřízené každý. A když někdo pojištění má, v drtivé většině je pojištění sjednáno proti rizikům, která nám ve skutečnosti ani nehrozí.
Lidé při zřizování pojištění počítají s tím, že jim pomohou zaměstnanci na pobočkách. Jenže velice často se stává, že lidé na pobočkách doporučí takové pojištění, které nepotřebujeme, ovšem jim vynese nemalé provize. Nedopouštějte se této ani jiné chyby a raději si sjednejte pojistku proti rizikům a nehodám, která opravdu hrozí.
V nedávné době probíhal průzkum, který chtěl poukázat na to, jak jsou lidé špatně pojištění. Bohužel se domněnka, že lidé platí za něco, co nepotřebují, potvrdila.
Vše začíná už u dětí
Mnozí rodiče jsou velice opatrní, tudíž hned po narození dítěte mu sjednávají pojistku, která ho má v životě ochránit. Jenže právě zde to všechno začíná, zde se dopouštíme největšího množství chyb. I když rodičům může přijít pojistka naprosto fantastická a kvalitněji sjednaná, než jakou mají oni sami, mnohdy pojistky nezahrnují rizika, která dětem hrozí.
Velice často se pojistky nevztahují na úrazy, jen na pobyty v nemocnicích, děti se pojišťují převážně proti rakovině nebo Alzheimerovi, jenže to jsou nemoci, které se u dětí vyskytují minimálně.
Bohužel se podceňuje invalidita
Invalidita? Ta mi nehrozí! Řekla si drtivá většina Čechů a sjednala si pojistku, v níž riziko invalidity není obsaženo. Invalidita se bohužel podceňujte, ve své pojistce by ji měl mít obsaženou každý. Zejména sportovci by měli myslet na to, že byť jen drobný úraz je může do konce života dostat na vozík.
Zahrňte do své pojistky také trvalé následky onemocnění, i na ně se bohužel zapomíná a právě je by chtěl mít ve své pojistce každý druhý nemocný.